آزمون دکتری ۱۴۰۱ آغاز شدمسابقه بیش از 186 هزار داوطلب دکتری سال 1401 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از ساعت 8 امروز جمعه ششم اسفند ماه جاری در شهر 96، 189 حوزه اصلی و 597 حوزه فرعی با استفاده از 5 هزار و 905 سالن و کلاس بزرگ آغاز شد.

به گزارش ایسنا، با اعلام سازمان سنجش آموزش و با توجه به شرایط خاص کشور، به منظور رعایت پروتکلهای بهداشتی و با هماهنگی وزارت بهداشت در هر سالن متوسط ​​حدود 30 تا 32 داوطلب مستقر می شوند تا از ایمنی و همه نکات بهداشتی و بهداشتی استفاده کنند. ضدعفونی کاملاً رعایت شود.

سازمان سنجش آموزش کشور پیش از این، ضمن اعلام دستور العمل‌های بهداشتی و انجام توصیه‌های لازم اعلام کرد؛ انتظار میرود برای حفظ سلامتی خود، سایر متقاضیان و خانواده های دیگر داوطلبان مشاوره بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی این آزمون را رعایت کنند.

نتایج اولیه آزمون دکتری 1401 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دهه اول شهریور ماه سال آینده به صورت منتشر می شود و رشته کار اینترنتی داوطلبان مجاز از نیمه اول شهریور آغاز می شود و در نهایت نتایج نهایی آزمون دکتری تا پایان نیمه اول شهریور ماه اعلام می شود. .

بر اساس قوانین سنجش و پذیرش دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی درها و مراکز آموزش عالی کشور پذیرش دانشجو در مقطع دکتری و دسته‌ای از گروه‌های دامپزشکی شامل دو مرحله است که هر کدام از مراحل مطابق با شیوه نامه اجرایی آزمون انجام می‌شود.

در این مرحله اول آزمون آزمونی است که سازمان سنجش کشور انجام می دهد و پس از برگزاری آزمون کارنامه های شامل نمرات خام، نمرات کل و … در اختیار قرار دادن آموزش که مجاز به انتخاب رشته بر اساس آن نسبت به انتخاب رشته است. اقدام کرده و بر اساس کد رشته محل های انتخابی و حد نصاب نمره سنجش عمومی (آزمون خدمات) که با هماهنگی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرنده تعیین محل می شوند، با توجه به سهمیه ها به کدرشته های حائز حد نصاب معرفی خواهند شد.

طبق قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مصوب 18 اسفند 94 مجلس و مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی، سنجش و پذیرش در مقطع دکتری ناپیوسته بر اساس هر یک از شیوه های آموزشی، پژوهشی و پژوهشی پژوهشی و پژوهشی انجام می شود.

بر این اساس، در آزمون تجربی شیوه آموزشی پژوهشی 50 درصد و پژوهش محور 30 ​​درصد و همچنین سوابق آموزشی پژوهشی و فناوری در شیوه آموزشی پژوهشی 20 درصد و پژوهش محور 20 درصد در مصاحبه علمی و سنجش عملی شیوه آموزشی پژوهشی 30 درصد و پژوهشی محور نیز. ۳۰ درصد و در نهایت تهیه طرح واره نیز ۲۰ درصد مشارکت را شامل می‌شود. همچنین اجرای مرحله اول آزمون علمی توسط سازمان سنجش کشور و تشخیص امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی، فناوری، مصاحبه و … توسط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

در نهایت پذیرش نهایی از بین پذیران معرفی شده به دانشگاه ها و مؤسسات عالی بر اساس نتیجه ارزیابی عمومی و نتیجه مصاحبه دانشگاه ها، بررسی مدارک یا هر روش دیگر مطابق آئین نامه های مربوط، آموزش اولویت کد رشته محل های انتخابی و اعلام شده و سهمیه ای که صورت خواهد گرفت. . در نهایت گزینش نهایی آزمون بر اساس معیارهای فوق انجام می‌شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم